Kapat
Bilim 281 0

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 nedir? Endüstri 4.0 ile insanları neler bekliyor. Olumlu ve olumsuz sonuçları neler olabilir. Gelecek süreçlerde gelişiminde neler olabilir.

endüstri_4.0

İnsanlık buharın icadı ile buharlı makinelerle ilk devrimini gerçekleştirdi. Daha sonra ki evrede ise elektrikle tanıştık. Elektrik günümüzde insanlığın olmazsa olmazlarından birisi, ardından teknolojinin gelişimiyle 3. Sanayi devrimi gerçekleşti. Ardından ise Endüstri 4.0 kavramı hayatımıza girdi

endüstri_4.0-2jpg

Endüstri 4.0 adını ilk kez 2011 yılında Hannover’de gerçekleşen bir fuarda duyurdu ve Alman federal hükümetinin destekleriyle günümüze kadar ulaştı. ABD, Japonya gibi ülkeler Endüstri 4.0 desteklediler. Endüstri 4.0 üretimde robotların yapay zekaların görev alması fabrikalarda kullanılması hatta insanların evlerine kadar insanlığa yardımda bulunması olarak da açıklayabiliriz.

Endüstri 4.0_3

Endüstri 4.0 ile nesneler birbirleriyle haberleşebilecekler. Fabrikalarda ışığa ihtiyaç kalmayacak robotlarla birlikte üretim yapılacak ve insan gücünden daha az yararlanılacak. Endüstri 4.0 gelişimini hızla sürdürüyor.

{teknolog}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir